Pioneers in the industry, we offer woolen felt disc 4 inch wheel, buff felt polishing wheel, felt drum beater wheel, felt flap wheel, woolen felt buffing wheels and woolen felt buffing wheel from India.
Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Diameter | 4 Inch |
| Thickness | 2 mm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Diameter | 4 Inch |
| Thickness | 10mm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | SS |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 22mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finishing | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
Get Latest Price
| Size | 4 Inches |
| Grit | 36 |
| Usage/Application | Polishing |
| Type | Abrasive Disc |
| I Deal In | New Only |
| Material | Wool Felt |
| Shape | Circular |
| Brand | Norton |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Usage/Application | Polishing |
| Material | Wool Cloth |
| Diameter | 4 Inch |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Diameter | 5 Inch |
| Thickness | 12mm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Lux |
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
| Diameter | 4 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Diameter | 5 Inch |
| Thickness | 4 mm |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Resin Bond |
| Color | Cream |
| Usage/Application | Industrialm |
| Shape | Rectangular |
| Diameter | 5 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Lux |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
| Automation Grade | Automatic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Neoprene |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.5 mm |
| Thickness (in mm) | 3 mm |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Material | SS |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 12mm |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Amrish
Hindustan Felts Mfg. Company
523-524, Getore Road Brahampuri
Jaipur - 302002, Rajasthan, India