Offering you a complete choice of products which include agricultural felt seal, black felt seal, miscellaneous felt oil seal, machinery woolen felt strip, felt component wheel and white felt oil seal.
Get Latest Price
| Color | Black |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 4 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 2.5 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | White |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 5 mm |
| Material | Wool |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 4 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | SS |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 10mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Thickness | 3 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 6 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | White |
| Thickness | 5 mm |
| Material | Wool |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Color | Black |
| Corrosion Proof | Yes |
| Thickness | 2.25 mm |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Mr. Amrish
Hindustan Felts Mfg. Company
523-524, Getore Road Brahampuri
Jaipur - 302002, Rajasthan, India