Our product range includes a wide range of woolen felt roll, pure pressed woolen felt, cut felt sheet, woolen felt supplier in jaipur, industrial wool felt sheet and woolen felt strip.
Get Latest Price
| Material | Wool |
| Color | Gray |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Wool |
| Thickness | 4 mm |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Material | Wool |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Polished |
| Thickness | 7 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
Get Latest Price
| Pattern | Plain |
| Material | Wool |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Type | Box |
| Design/Pattern | Plain |
Get Latest Price
| Material | Wool |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Color Coated |
| Thickness | 4 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | as per requirment |
| Material | extra hard |
| Size | 6 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
Minimum order quantity: 120 Kg
Mr. Amrish
Hindustan Felts Mfg. Company
523-524, Getore Road Brahampuri
Jaipur - 302002, Rajasthan, India